برو به محتوای اصلی

معروفترین غذای بمبئی چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در کجا بریم می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

مجید زارع
مجید زارع، کارشناس ارشد مهندسی عمران آب

در ادامه مقاله‌ای در مورد "وادا پاو" ملقب به "همبرگر هندی" مطالعه می‌کنید که محبوب‌ترین غذای خیابان‌های هند محسوب می‌شود:

 

وادا پاو با شهر بمبئی هم‌معنی است، و تقریباً تمام ساکنین این شهر، از کارگران کارخانه تا ستاره‌های بالیوود، همگی علاقه‌ی خود را نسبت به این غذا ابراز می‌کنند.

سورش تاکور تعداد دیگری از کوکوهای سیب‌زمینی که با نام باتاتا وادا شناخته می‌شوند را در روغن سرخ‌کردنی انداخت که از صبح در حال سرخ‌شدن در یک ماهیتابه‌ی آهنی بزرگ بوده است. او از قبل به کوکوها شکل داده بود و این غذا را با ترکیب سیب‌زمینی له‌شده با تکه‌های ماسالا، فلفل سبز وادا پاو در برخی موارد هم پیاز خردشده ساخته، به رنگ نسبتاً کروی درآورده است و سپس آنها را سریعاً در یک خمیر نخود قرار داد تا برای سرخ‌کردن آماده شوند. وادا زمانی که به روغن می‌رسد یک صدای جلز و ولز از خود ساطع می‌کند و عطر خمیر نخود که در هوا می‌پیچد باعث بی‌صبری من می‌شود. بعد از چندبار چرخاندن، وادا آماده می‌شود.

تاکور یک نان مربعی‌شکل که پاو نام دارد را تکه کرد و کمی ادویه‌ی گشنیز و فلفل سبز را بر روی آن ریخت، و در حالی که کاسه‌ای از ادویه‌ی سیر را در دست داشت، به من نگاه کرد و پرسید: "سیر؟"

من با سر به او جواب مثبت دادم، و او به طور سخاوتمندانه‌ای مقداری ادویه‌ی سیر را بر روی غذا ریخت و وادا را بر روی آن گذاشت. او ساندویچ را در یک روزنامه پیچید، کمی فلفل‌سبز سرخ‌شده (در شرایطی که فلفل غذا کافی نباشد) به آن اضافی کرد و در ازای 12 روپیه (تقریباً 14 پنی) آن را به من داد.

همانطور که دندان من در ابر نرم پاو و وادای ترد درون آن فرو می‌رفت، به نظر می‌رسد که من در حال خوردن مزه‌ی اصلی بمبئی هستم. این یک تنوع بی‌نظیر از مزه‌ها و بافت‌های غذایی بود: رطوبت پاو در مقابل سختی خوشمزه‌ی وادا. حتی برای ذائقه‌ی من که سال‌ها بود با غذاهای تند و تیز خو گرفته بود، اولین لقمه‌ مانند یک ضربه‌ی آتشین بود. می‌توانستم تندی هر دو ادویه را بر روی زبان خودم حس کنم. وادا پاو یک اضافه‌قند لذت‌بخش است، یک بمب انرژی ناگهانی.

معروفترین غذای بمبئی چیست؟
وادا پاو یک کوکوی سیب‌زمینی کاملاً سرخ‌شده است که به همراه یک نان نرم و فلفل سبز کباب‌شده سرو می‌شود (عکس از چاروکسی رامادورای)

امروزه، این اسنک هم‌معنی شعر بمبئی است، و تقریباً تمام ساکنین این شهر، از کارگران کارخانه تا ستاره‌های بالیوود، همگی علاقه‌ی خود را نسبت به این غذا ابراز می‌کنند. روزانه تعداد بیش از دومیلیون‌ تعداد از این ساندویچ‌های تند و تیز و پرادویه در بزرگترین کلان‌شهر و پایتخت اقتصادی هند مصرف می‌شود.

بلاگر مسافرتی به نام کاوشال کارکانیس که وبسایتی را اداره می‌کند که صرفاً بر روی این غذا تمرکز دارد، می‌گوید: "در شهری که همیشه در گذار است، به نظر من وادا پاو سریع‌ترین، اقتصادی‌ترین و آماده‌ترین اسنک محسوب می‌شود". "من فکر می‌کنم که این اولین تجربه‌ی غذاهای بیرون از رستوران برای هر فرد ساکن بمبئی است. با این قیمت، این غذا در تمام طبقات اجتماعی نفوذ می‌کند و همه‌ی آنها را با هم برابر می‌سازد."

با وجود اینکه وادا پاو خوشمزه است (به مانند سایر اسنک‌های سرخ‌شده‌ی دیگر)، علاقه‌ی همه‌گیر نسبت به این اسنک معمولاً باعث تعجب افراد در سایر کشورها می‌شود. اما واقعیت این است که پایتخت ماهاراشتری دارای ارتباط فرهنگی نزدیکی با وادا پاو است که باعث می‌شود اهمیت آن ورای طعم آن قرار گیرد.

معروفترین غذای بمبئی چیست؟
کاوشال کارکانیس می‌گوید: "من فکر می‌کنم که این اولین تجربه‌ی غذاهای بیرون از رستوران برای هر فرد ساکن بمبئی است." (عکس از چاروکسی رامادورای)

این باور وجود دارد که این اسنک در سال 1966 توسط یک فرد ساکن بمبئی به نام اشتوک وایدیا اختراع شده است، کسی که اولین جایگاه فروش وادا پاو را روبروی ایستگاه قطار دادار تأسیس کرد، جایی که صدها کارمند که معمولاً به دنبال اسنک‌های سریع و ارزان بودند هرروزه از آن عبور می‌کردند تا به کارخانه‌های نساجی حومه‌ی شهر مانند Parel و Worli برسند. وادا پاو یک اتفاق شدید و سریع در بمبئی بود. وایدیا همچنان به عنوان یکی از نمادهای بمبئی باقی می‌ماند؛ حتی یکی از روزنامه‌نگاران محلی مستندی درمورد او ساخت که Vada Pav Inc نام دارد.

به طرز عجیب و کنایه‌آمیزی هر دو مؤلفه‌ی اصلی وادا پاو، یعنی سیب‌زمینی و نان، از اروپا وارد می‌شوند، به نحوی که در حوالی قرن هفدهم این مواد از پرتغال به هند وارد می‌شدند. تنها ماده‌ای که اصل آن متعلق به همین منطقه، یا حتی هند، است، بسان (آرد نخود) است که در آن مخلوط سیب‌زمینی قرار می‌گیرد و سپس همگی باهم سرخ می‌شوند. با این حال، ساکنین بمبئی اعتقاد دارند که وادا پاو یک غذای کاملاً متعلق به "بمبئی" است.

معروفترین غذای بمبئی چیست؟
وادا پاو در ابتدا به عنوان یک اسنک سریع و ارزان برای کارگران کارخانه‌های نساجی به وجود آمد (عکس از چاروکسی رامادورای)

در اوایل دهه‌ی 2000، کارآفرین بومی به مان دیراج گوپتا یک فرصت اقتصادی را دید و وادا پاو را در رستوران‌های زنجیره‌ای JumboKing خود به همراه سیب‌زمینی سرخ‌کرده سرو کرد. گوپتا به من گفت: "گذاشتن نام "برگر هندی" بر آن سریعاً به آن ارزش امیدوارکننده‌ای داد و همچنین زمینه‌ی فرهنگی آن را به خصوص در خارج از شهر بمبئی ارتقا بخشید."

این شرکت انواع جایگزین‌های دیگری را نیز برای وادا پاو سنتی در نظر گرفته است که از نمونه‌های آنها می‌توان شوزوان وادا پاو (تحت تأثیر آشپزی چینی) و ناچو وادا پاو (که با چیپس ذرت همراه است) را نام برد. گوپتا می‌گوید که این شکل‌های مدرن از وادا پاو مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است و بیش از 40% فروش آنها را به خود اختصاص داده است. به گفته‌ی گوپتا، JumboKing در حال حاضر و تنها در بمبئی 75 شعبه دارد، که هرکدام از آنها در هرروز بیش از 500 وادا پاو را به فروش می‌رساند.

معروفترین غذای بمبئی چیست؟
هر آشپز وادا پاو ادعا می‌کند که فرمول محرمانه‌ی خود را دارد و مواد مخصوصی را برای آن در نظر می‌گیرد که باعث می‌شود آن وادا پاو منحصر به فرد باشد. (عکس از چاروکسی رامادورای)

با این حال، بسیاری از ساکنین بمبئی طعم وادا پاوی که در غرفه‌های خیابانی وجود دارند را ترجیح می‌دهند. محبوب‌ترین غرفه‌های وادا پاو، مانند Aaram Milk Bar در روبروی Chhatrapai Shivaji Terminus و یا Ashok Vada Pav در اطراف دادار، به نحوی هستند که همچنان می‌توان آنها را در نزدیکی ایستگاه‌های قطار اطراف شهر پیدا کرد، و هدف آنها این است که غذای مسافرینی را تأمین کنند که برای رفتن به محل کار خود از قطارهای بمبئی استفاده می‌کنند.

 

منبع:

http://www.bbc.com/travel/story/20180401-vada-pav-the-indian-burger-mcdonalds-cant-master۹

۰