برو به محتوای اصلی

در اینجا بهترین هتل های سنتی یزد۱۰ را معرفی می کنیم؛ به امید اینکه گردشگران گرامی بتوانند لذت بخش ترین اقامت را در شهر جهانی یزد تجربه نمایند.

هتل باغ مشیرالممالک یزد ، اولین هتل باغ ایرانی با معماری سنتی ولی مجهز

هتل مشیرالممالک یزد۱۴، هتل سنتی ۴ ستاره در بافت تاریخی یزد و یادگار عهد قاجار می باشد که در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.  با رزرو هتل مشیرالممالک می توان در اتاق های سنتی آن که سقف های آجری مدور، دیوارکوب های سفال میبد و پنجره های چوبی رنگارنگ دارد، خوابی شیرین را تجربه کرد.
هتل باغ مشیرالممالک به اکثر اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری یزد نظیر باغ دولت آباد، امامزاده سید جعفر، کویر دلنشین و دنج پشت بلوار جمهوری یزد، مراکز خرید لوکس و ... قابل دسترس است.

هتل مشیرالممالک یزد

هتل فهادان یزد ، اولین هتل موزه ایران و دارای گنجینه های تاریخی و قدیمی

هتل فهادان یزد۹ معروف به هتل موزه فهادان یکی از ۴ هتل زنجیره ای مهر یزد است که در قلب کوچه پس کوچه‌های بافت تاریخی فهادان یزد قرار دارد. این هتل سنتی یادگاری از معماری دوران زندیه و اولین هتل موزه ایران می باشد. بنایی که مدت زمانی دفتر کنسول گری اقتصادی برخی از کشورهای اروپایی همچون فرانسه و آلمان در منطقه، بوده و هم اکنون نیز به ثبت تاریخی رسیده است. هتل موزه فهادان ۳ حیاط نارنجستان، عمارت کلاه فرنگی و حیاط اصلی دارد که میراث تاریخی این خانه نظیر یک تالار بزرگ با بادگیری فعال، چاه خانه، سرداب و قنات را به ارث برده است. 
هتل فهادان نزدیک به اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری یزد از قبیل زورخانه ابوالفضل، خانه لاری ها، خانه ملک زاده، مسجد جامع و ... می باشد.

هتل فهادان یزد

هتل داد یزد

هتل داد۸ یک هتل لوکس ۴ ستاره در بافت تاریخی یزد است که بنای ساختمان آن در سال ۱۳۰۷ یعنی زمانی بیش از یک قرن به همت حاج عبد الخالق داد، با کاربری مهمانپذیر و حمل و نقل کالا گذاشته شده است. در سال ۱۳۸۶ با هدف حفظ هویت تاریخی بنا، حاج محمد حسن داد آن را با ۸۶ اتاق، ۲ سوئیت و ۱۸۸تخت بازسازی نمود و در لیست بهترین هتل های یزد قرار داد. 
هتل سنتی داد نزدیک به اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری یزد همچون آتشکده زرتشتیان، مجموعه امیرچخماق، بازارهای سنتی یزد، موزه آب و ... واقع شده است.

هتل داد یزد

هتل فاضلی یزد

هتل فاضلی یزد۹ ، هتلی سنتی و ۳ ستاره در بافت تاریخی یزد می باشد که نزدیک به ۸۰۰ متر وسعت دارد. این هتل، از نظر قدمت به ۲ دوره تاریخی صفویه و قاجاریه می رسد. خانه فاضلی یزد در سال ۱۳۹۲ بازسازی و در سال ۱۳۹۵ به عنوان هتل افتتاح گردید. هتل فاضلی یزد، خانه ای ۳ طبقه با در و پنجره های قرینه روبروی هم و ۲ بادگیر کوچک و بزرگ در پشت بام است که نظاره نمای زیبای مسجد جامع یزد و بافت تاریخی شهر یزد را به همراه دارد و اصالت و قدمت خانه را یادآوری می کند.

رزرو هتل فاضلی یزد با ۱۶ اتاق ۴۴ تخته سنتی و مدرن به منزله بازدید راحت از جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی یزد همچون خانه لاریها، مسجد جامع یزد، بازارهای سنتی یزد، زندان اسکندر، موزه مارهای سمی، موزه سکه حیدرزاده و ... می باشد.

هتل فاضلی یزد
۰
نمایش سوال