برو به محتوای اصلی
فاطمه ثابت
فاطمه ثابت، راهنمای زبان آلمانی و انگلیسی

در فلورانس کجا غذا بخوریم؟

رستوران‌های زیادی در شهر فلورانس وجود دارد که در طی اقامتتان در شهر می‌توانید به آنها سری بزنید. در زیر 15 تا از بهترین رستوران‌های فلورانس را به انتخاب مشتریان این رستوران‌ها آورده ایم که می‌توان انواع غذاهای محلی و سنتی ایتالیایی را در آنها امتحان کرد.

1-رستوران Pensavo Peggio.سانتا ماریا نووولا

این رستوران محبوب در فلورانس روحیه و فضایی ایتالیایی دارد و کارکنان رفتاری صمیمی مثل اعضای خانواده تان را دارند. پاستاها و لازانیای این رستوران بسیار عالی است و در همان آشپزخانه به طور دستی تهیه می‌شود. منو‌ی گوشتی منحصر به فرد آن شامل خورش گوشت توسکانی, استیک بالزامیک و گوشت گراز وحشی- بسته به فصل- است. چون رستوران کوچک است خیلی زود پر می‌شود و اگر در فصل‌های پیک گردشگری قصد رفتن به این مکان را دارید حتما از قبل میز رزرو کنید.

بهترین رستوران‌های فلورانس 
بهترین رستوران‌های فلورانس 

2-رستوران Trattoria Mario سن لونزو

غذا خوردن در این رستوران محلی که 60 سال قدمت دارد نیز یکی از تجاربی است که به شکل یکی از جاذبه‌های فلورانس یاد می‌شود. این رستوران غذاهای محلی توسکانی مثل ریبولیتا (لوبیا, سبزیجات), لامپردوتو (ساندویچ سیرابی), و تکه‌های بزرگ استیک فلورانسی و کریتی را سرو می‌کند.در این رستوران پاستا و گوشت گراز وحشی و خرگوش نیز سرو می‌شود. غذاهای محلی ایتالیایی این رستوران آن را به محیطی پر جنب و جوش برای گردشگران و محلی‌‌ها تبدیل کرده است. نیازی به رزرو میز نیست. تنها باید نامتان را بنویسید و منتظر باشید تا صدایتان کنند.اما یادتان باشد که این رستوران تنها ناهار سرو می‌کند و حتما در ظهر سری به آن بزنید. 

بهترین رستوران‌های فلورانس
بهترین رستوران‌های فلورانس

3-رستوران Momio سن فردیانو

این رستوران بزرگ و بین المللی همه روزه باز است و بیشتر برای برانچ-میان وعده میان صبحانه و ناهار- و نیز شام مشهور است. این رستوران غذاهای ایتالیایی را با ذائقه‌ی بین المللی هماهنگ کرده تا همه از آن لذت ببرند. صبحانه,برانچ و ناهار در کافه‌ی مجلل و روباز طبقه‌ی بالا سرو می‌شوند در حالیکه میزهای شام در طبقه‌ی پایین و در فضایی زیبا و دلپذیر با طاقی آجری چیده شده است. صبحانه انگلیسی کافه و نیز چای عصرانه را در این محل از دست ندهید. پاستای خرگوش با شیره نارگیل نیز غذای معروف این رستوران است که برای شام سرو می‌شود.

بهترین رستوران‌های فلورانس 
بهترین رستوران‌های فلورانس 

4-رستوران All’Antico Viniao 

این ساندویچ فروشی چنان در فلورانس رونق گرفت که شعبه‌ی دوم آن را در مغازه‌ی کناری باز کردند و شعبه سوم آن روبه روی همین مغازه آنسوی خیابان افتتاح شد. ساندویچ‌های schiacciata آن که با نان توسکانی ادویه دار سرو می‌شود و در آن گوشت نمک سود و سبزیجات تازه و سس خانگی است یکی از بهترین غذاهای آماده ای است که در فلورانس سرو می‌شود. منوی اصلی به زبان ایتالیایی است برای همین بیشتر گردشگران از روی منوی نزدیک به در که محبوب‌ترین ساندویچ‌ها را در آن به انگلیسی نوشته‌اند سفارش می‌دهند. متاسفانه این رستوران کوچک جایی برای نشستن ندارد و افراد زیادی را می‌بینید که ساندویچ به دست در خیابان راه می‌روند و غذا می‌خورند یا کنار پیاده رو نشسته‌اند. شعبه‌های دیگر چند میز کوچک دارد که همیشه پر است و نمی‌شود از پیش هم میز رزرو کرد. قیمت ساندویچ تنها 5 یورو است و باید نقدی پرداخت شود.

بهترین رستوران‌های فلورانس 
بهترین رستوران‌های فلورانس 

5-رستوران Vivanda سن فردیانو

اگر گیاهخوار هستید بهترین گزینه برای شما همین رستوران است. این مکان انواع مختلف غذاهای گیاهخواری را سرو می‌کند و گرچه در منوی خود چند غذای گوشتی نیز دارد اما تعداد آنها محدود است و بیشتر به سرو غذاهای گیاهی می‌پردازد. پاستاها و لازانیای آن نیز دست ساز و خانگی است و طعم خوبی دارد. منو هر ماه عوض می‌شود تا از محصولات تازه‌ی همان فصل استفاده شود اما چندین غذای ثابت نیز داررد مثل رزیتوی زعفرانی,کوفته‌ی گوشت و غذاهای بدون گلوتن. این رستوران دوره‌های آموزشی تهیه‌ی پاستای خانگی نیز دارد که بسیار جالب و سرگم کننده است و می‌شود در آنها شرکت کرد. اگر کمتر از دو نفر هستید حتما از پیش رزرو کنید.

بهترین رستوران‌های فلورانس 
بهترین رستوران‌های فلورانس 

6-رستوران Acuapazza سن مارکو

این رستوران متخصص تهیه‌ی غذاهای دریایی است و علاوه بر غذاهای دریایی,نان و پاستای خانگی نیز سرو می‌کند. با غذاهای مختلف نوشیدنی‌های غیر الکلی و الکلی متفاوتی نیز سرو می‌شود مثل نوشیدنهای توسکانی و آلمانی و فرانسوی. غذاهای محبوب این رستوران صدف, ماهی و اختاپوس است. اما استیک و نیز گوشت اردک و مرغ شاخدار-مرغ مروارید- آن بسیار لذیذ است.

بهترین رستوران‌های فلورانس 
بهترین رستوران‌های فلورانس 

 

7-رستوران Trattoria Giovanni سانتو اسپیریتو

این رستوران غذاهای محلی و سنتی منطقه را با بهترین کییفت به همراه نوشیدنی‌های توسکانی سرو می‌کند. غذاهای خاص این رستوران عبارتند از: پاپا ال پومودورو pappa al pomodoro, لاردا دی کلناتو larda di colonatto و استیک فلورانسی. حتما شیرینی‌های بادامی این رستوران را برای دسر سفارش بدهید. در فصل‌های پیک گردشگری از پیش میز رزرو کنید

بهترین رستوران‌های فلورانس 
بهترین رستوران‌های فلورانس 

8-رستوران Irene در مرکز شهر

غذاهای محلی و سنتی توسکانی در این رستوران با مهارت شگفت انگیزی تهیه و سرو می‌شوند. برخورد کارکنان رستوران دوستانه است و محیطی عالی برای صرف غذا با دوستان و خانواده است. حتما از پیش میزی در بیرون رزرو کنید تا بتوانید از دیدن چرخ و فلک آنتیک و قدیمی میدان دلا ریپابلیکا و شور و شوق شهر لذت ببرید.

بهترین رستوران‌های فلورانس 
بهترین رستوران‌های فلورانس 

9-رستوران Gusta Pizza سانتو اسپیریتو

این مکان بهترین محل برای خوردن پیتزای ایتالیایی است که در کوره‌ی آجری پخته می‌شود. منوی کوچکی شامل هفت نوع پیتزا, چند نوع پاستا و نوشیدنی‌های مختلف دارد و میز‌ها بیشتر بزرگ و خانوادگی است. پیشخدمت‌ها مدام با همدیگر -در آشپزخانه‌ی باز - و نیز مشتریان شوخی می‌کنند و این مکان جوی صمیمی و دوستانه دارد. گرچه صف طولانی است اما چون سرویس دهی سریع است نیاز نیست مدت زیادی در انتظار باشید و اگر غذا را به ایتالیایی –حتی ایتالیایی نه چندان سلیس- سفارش بدهید پیتزایتان را به شکل قلب به شما تحویل می‌دهند.

بهترین رستوران‌های فلورانسی 
بهترین رستوران‌های فلورانسی 

10-رستوران Osteria Brucia Tegami

رستورانی سنتی با تمرکز بر غذاهایی با کیفیت بالا و مواد اولیه‌ی عالی که ترافل‌های تازه, پاستاهای دست پیچ و پنیرهای ارگانیک و استیک سرو می‌کند. منو بر اساس مواد موجود در هر فصل تغییر می‌کند و گوشت اردک و خرگوش و گزار وحشی از شهریور ماه تا اواسط زمستان سرو می‌شود. نوشیدنی‌های این رستوران از بهترین نوشیدنی‌های توسکانی  تشکیل شده است و boutique wines نیز در آن سرو می‌شود.

بهترین رستوران‌های فلورانسی 
بهترین رستوران‌های فلورانسی 

11-رستوران Ciro & Sons  سن لورنزو

این رستوران پر جنب و جوش انواع پیتزا و پاستا و نیز نسخه‌های بدون گلوتن آن را سرو می‌کند. غذاها بسیار مخصوص و عالی هستند و هر غذایی به طور ویژه در صورت درخواست مشتری بدون گلوتن یا لاکتوز نیز آماده و سرو می‌شود که بسیار خوشمزه است و چیزی از نسخه‌های با لاکتوز و گلوتن کم ندارد. اسپاگتی با لابستر,سس ترافل, پیتزا با پنیر موزرلای بوفالو –تهیه شده از شیر بوفالو- و لازانیای مخصوص این رستوران ارزش امتحان کردن را دارند. فضای داخلی با فرسک‌های اریجینال و قدیمی آن بر روی دیوارها و سقف رستوران بسیار زیبا است. 

بهترین رستوران‌های فلورانس 
بهترین رستوران‌های فلورانس 

12- کافه رستوران Le Vespe سن امبرزیو

صبحانه ای لذیذ که انگار از بهشت آمده در این مکان سرو می‌شود و برانچ این کافه نیز عالی است. این رستوران غذاها و صبحانه‌های آمریکایی و کانادایی و انگلیسی مختلفی را سرو می‌کند و شاید تنها مکانی در لورانس است که قهوه‌ی دم کشیده‌ی سرد و گرم دارد. پرس‌های غذا سنگین است و تخم مرغ‌ها بسیار خوب و زیبا پخته و سرو می‌شوند. با این حال اگر دنبال غذای گیاهی نیز هستید این کافه چندین مدل مختلف از این نوع غذاها را سرو می‌کند.

بهترین رستوران‌های فلورانس 
بهترین رستوران‌های فلورانس 

13-رستوران Targato Fi سن فردیانو

یک رستوران جدید با استایل ویژه که غذاهای جدید ایتالیایی خود را با مواد اولیه‌ی عالی تهیه می‌کند به خصوص تونای تازه و گزار وحشی و گوشت گاو توسکانی و نیز نوشیدنی‌های خاص توسکانی. منو شامل غذاهای کلاسیک و نیز غذاهای غیر معمول است.غذای محبوب مشتریان این رستوران گوشت گونه‌ی گاو, استیک تارتار و شکم خوک و چند غذای گیاهی است. میز کوکتل این رستوران فوق العاده است و نوشیدنی‌های ایتالیایی,ساکی ژاپنی و .. را سرو می‌کند.این مکان تنها برای ناهار باز است.

رستوران‌های معروف فلورانس 
رستوران‌های معروف فلورانس 

14-رستوران Trattoria da Ruggero پورتو رومانا

این رستوران روستایی و خانوادگی محبوب افراد محلی است. رستوران درست بیرون منطقه‌ی گردشگری نزدیک پورتا رومانا قرار دارد. غذاها بیشتر محلی و سنتی است مثل استیک فلورانسی و نیز ریبولیتا و پاستاهای کلاسیک. منوی فصلی آن به ایتالیایی نوشته شده اما پیشخدمتها آماده کمک و ترجمه‌ی منو به شما هستند. غذاهای ثابت آن عبارتند از : بولیتو میستو (خورش با گوشت گاو و گوشت گوساله و یا خوک) است و اسپاگتی با تکه‌های کوچک نان. در این رستوران هم ناهار و هم شام سرو می‌شود. برای ناهار به راحتی میز پیدا می‌کنید اما بهتر است برای شام میزی رزرو کنید.

بهترین رستوران‌های فلورانس 
بهترین رستوران‌های فلورانس 

15-رستوران Trattoria Pandemonio سن فردیانو

این رستوران خانوادگی که غذاهای محبوب فلورانتینی و محلی را سرو می‌کند بیش از 260 نوع نوشیدنی توسکانی مختلف دارد. اگر به دنبال استیک هستید حتما سری به این مکان بزنید. راویولی میگو-دامپلینگ میگو- نیز از غذاهای لذیذ این رستوران محلی است. بهتر است حتما میزی رزرو کنید اما اگر پیش از ساعت هفت و سی دقیقه به اینجا برسید شاید بتوانید میز خالی دو نفره پیدا کنید.

بهترین رستوران‌های فلورانس 
بهترین رستوران‌های فلورانس 

 

 

 

 

۲
نمایش سوال