برو به محتوای اصلی

معرفی بهترین غذاهای خیابانی لندن

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در کجا بریم می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

فاطمه ثابت
فاطمه ثابت، راهنمای زبان آلمانی و انگلیسی

معرفی بهترین غذاهای خیابانی در شهر لندن 

بازار غذاهای خیابانی در لندن داغ شده و به تازگی در هر جای لندن که باشید می‌توانید به راحتی غذاهای ارزان و با کیفیت خوب از سر تا سر دنیا را پیدا کنید.می‌توانید از یک اسنک کوچک گرفته تا یک وعده غذای کامل را با حدود ۵ تا ۷ پوند خریداری کنید. قیمت ارزان این غذاها و کییفت خوب آنها باعث جذب مشتری‌های زیادی از سراسر لندن به این غرفه‌های خیابانی شده است.

در زیر برخی از بهترین غذاهای خیابانی لندن را معرفی می‌کنیم.
بازار borough
مشهوترین غذا فروشی لندن در خیابان سوتوارک است که مخلوطی از محصولات کشاورزی تازه,فراورده‌های غذایی و نیز غذاهای خیابانی را به فروش می‌رساند. بهترین روزهای خرید از این بازار روزهای چهارشنبه,پنجشنبه, جمعه و شنبه است که کل بازار باز است. دوشنبه و سه شنبه تمام مغازه‌ها باز نیست اما بازهم می‌شود در آن غذایی خورد.
ساعات کاری: دوشنبه تا سه شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعد ازظهر و بازار کامل از چهارشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ صبح تا ۵ عصر جمعه‌ها ا زساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر و شنبه‌ها از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر
 

غذاهای خیابانی لندن 
غذاهای خیابانی لندن 

بازار خیابانی مالتبی(ropewalk)
یک بازار کوچک وپر جنب و جوش   با طیفی خوب از غرفه‌های غذاهای خیابانی و چندین کافه. حتما ساندویچ‌های تست پنیر را از غرفه‌ی cheese truck امتحان کنید.
ساعات کاری: شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر, یکشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۴ بعد از ظهر
 

غذاهای ارزان و به صرفه در سفر 
غذاهای ارزان و به صرفه در سفر 

بازار  Kerb camden
اگر بار اول است که به لندن می‌روید حتما از این مکان دیدن کنید. از ۳۴ غرفه غذایی مختلف در این خیابان می‌توان غذا خرید. به شما تضمین می‌دهیم هر چیزی که انتخاب کنید کیفیتش عالی باشد.این غرفه‌ها هر روز در این مکان باز هستند تنها ساعات کاریشان در روزهای مختلف فرق می‌کند.
ساعات کاری:دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ عصر, جمعه تا یکشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۷ عصر

غذاهای خیابانی لندن
غذاهای خیابانی لندن

غذاهای خیابانی south bank
پشت سالن فستیوال رویال در منطقه‌ی south bank یک بازار غذای خیابانی موجود است و مخلوطی از بهترین غذاها و دسرهای دنیا را می‌توان در این مکان پیدا کرد. اگر عاشق کیک خانگی هستید این جا مکان مناسبی برای شماست. در روزهای جمعه و شنبه بازار تا ساعت ۹ شب باز است و برای یک وعده‌ی سبک یا عصرانه بسیار مناسب است.
ساعات کاری: جمعه‌ها از ساعت ۱۲ ظهر تا ۹ شب, شنبه‌ها از ساعت ۱۱ صبح تا ۹ شب,یکشنبه‌ها از ساعت ۱۲ ظهر تا شش عصر

غذاهای خیابانی در لندن
غذاهای خیابانی در لندن

بازار kerb شعبه‌ی کنیگز کراس 
اگر در نزدیکی‌های میدان گراناری هستید بهتر است سری به این غرفه‌های غذا نیز بزنید. بهترین غذا فروشی‌های خیابانی لندن در پشت ایستگاه خیابان کینگز کراس پیدا می‌شود. صندلی و میز نیز برای نشستن هست و وای فای رایگان نیز در اختیارتان است! وبسایت kerb را نیز دنبال کنید تا بدانید چه غرفه ای در روز بعد آنجا است.
ساعات کاری:چهارشنبه تا جمعه ۱۲ صبح تا دو ظهر
 

غذاهای خیابانی در لندن
غذاهای خیابانی در لندن


غذاهای پیکادیلی در حیاط کلیسای سنت جیمز 
در حیاط کلیسای سنت جیمز هر روزه-به جز یکشنبه ها-  غذافروشی جالبی برقرار است. در روزهای دوشنبه و سه شنبه حدود ۱۲ غرفه‌ی غذا در حیاط برقرار است.  غذافروش ها معمولا عوض می‌شوند و اگر نمی‌دانید از کدام یک غذا بخرید در طولانی‌ترین صف بایستید. با حدود ۶ پوند می‌شود از این بازار خرید کرد. در سمت غرب باغ و کلیسا نیمکت‌هایی هست که می‌شود نشست و راحت در آن غذا خورد.

غذاهای خیابانی در لندن
غذاهای خیابانی در لندن

بازار غذای پارتریج
بهترین مکان برای خرید ناهار در جاده‌ی کینگ در روزهای شنبه است. حدود ۷۰ غذافروشی و کیک فروشی در این مکان فعالیت می‌کنند و حتما سری نیز به غرفه‌ی صدف مالدون بزنید. اگر هوا خوب بود می‌توانید غذایتان رادر حیاط گالری ساتچی صرف کنید.
ساعات کاری: شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر

غذاهای خیابانی در لندن
غذاهای خیابانی در لندن

بازار خیابانی وایت کراس
حدود ۲۰ تا ۳۰ غرفه‌ی غذای بین المللی در این خیابان قدیمی موجود است. اگر از شهر یا میدان باربیکان بازدید می‌کنید اررزش سر زدن را دارد. پارک fortune street در یکی از خیابان‌های فرعی نزدیک به این بازار نیز مکان نشستن دارد تا بتوانید غذایتان را صرف کنید. یا اگر در two brewers یک نوشیدنی بخرید به شما اجازه می‌دهند غذایتان را در همانجا صرف کنید.
ساعات کاری: دوشنبه تا جمعه از ساعت ۱۱ صبح تا ۳ بعد از ظهر

غذاهای خیابانی در لندن
غذاهای خیابانی در لندن

بازار خیابانی برویک
بازاری در خیابان برویک در سوهو وجود دارد که بسیار قدیمی است و قدمتش به اواخر ۱۷۷۰ میلادی برمیگردد. چند غرفه‌ی غذافروشی دارد که بهترینشان شاید کافه  pit stop در انتهای شمالی بازار باشد که غذاهای عالی چینی و مالزیایی سرو می‌کند. شاید صف شلوغ باشد و مجبور شوید کمی صبر کنید اما ارزشش را دارد.
ساعات کاری: دوشنبه تا جمعه از ساعت ۱۱ صبح تا ۳ عصر

غذاهای خیابانی در لندن
غذاهای خیابانی در لندن

اتحادیه‌ی اغذیه فروشان خیابانی
در خیابان روپرت در سوهو بین خیابان شافتزبری و برویک بازار غذایی وجود دارد که از چهارشنبه تا جمعه فعالیت می‌کند. می‌توانید برای اطلاع از غذاهای روز به وبسایت یا توییترشان نیز سر بزنید.
ساعات کاری:دوشنبه تا جمعه از ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه صبح تا سه بعدازظهر

غذاهای خیابانی در لندن
غذاهای خیابانی در لندن

غذاهای گیاهی و گیاهخواری سوهو
در روزهای شنبه تمامی بازار خیابان روپرت غذاهای گیاهی و گیاهخواری می‌فروشد.
ساعات کاری: شنبه از ساعت ۱۱:۳۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر

بازار leather lane
اگر در هاتون گاردن در حال خرید هستید بازار leather lane مکانی خوب برای صرف ناهار است. چندین غرفه غذا در این خیابان هست و غذاهای ارزان قیمتی می‌فروشند.
ساعات کاری: دوشنبه تا جمعه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲:۳۰ ظهر

غذاهای خیابانی در لندن
غذاهای خیابانی در لندن


بازار  lower marsh
بازار واقع در لوور مارش پشت ایستگاه واترلو چندین ایستگاه غذا فروشی خوب دارد ولی اگر در همان نزدیکی هستید سری به آن بزنید چون غذاهایش آن قدر هم عالی نیست که تنها برای صرف غذا به آنجا بروید. غذاهای برزیلی و دیم سوم(نوعی غذای چینی  و تایلندی) و فلافل در این بازار پیدا می‌شود.
ساعات کاری دوشنبه تا جمعه از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر

غذاهای خیابانی در لندن 
غذاهای خیابانی در لندن 


 

۲