برو به محتوای اصلی
فاطمه ثابت
فاطمه ثابت، راهنمای زبان آلمانی و انگلیسی

مکان‌های دیدنی شینزن کجاست؟

شنزن چین یکی  از شهر‌های توریستی جالب توجه در چین است و برای خرید بسیار مناسب است. شاید قیمت گران اجناس در شهرهای شانگهای و پکن مایه‌ی تعجب شما شده باشد و از خود بپرسید پس کالاهای ارزان قیمت چینی کجاست؟شنزن یکی از همین شهر هاست. 

جاذبه های گردشگری شنزن و مناطق دیدنی آن کدام اند؟

آیا برای رفتن به شنزن از هنگ کنگ نیازی به ویزا دارم؟

بله.حتما پیش از رفتن به شنزن ویزای آن را تهیه کنید چرا که جز جمهوری چین مpسوب می‌شود و با ویزای هنگ کنگ نمی‌توانید وارد شنزن شوید.

چه وقتی از شنزن بازدید کنم؟

هر موقعی از سال برای بازدید از شنزن مناسب است. آب و هوا درست مثل مناطق نیمه استوایی هنگ کنگ است با زمستان‌های ملایم و تابستان‌های شرجی.مراکز خرید و رستوران‌های بزرگ همگی به سیستم تهویه مطبوع مجهز‌اند. اما در هر صورت یک پیاده روی نیم ساعته در زمستان بهتر از پیاده روی در تابستانی مرطوب و شرجی است.

جاذبه های گردشگری شنزن و مناطق دیدنی آن کدام اند؟

از ماه می‌تا سپتامبر معمولا باران می‌بارد اما روزهای غیر بارانی نیز در این بین کم نیست. در هر صورت آلودگی شهرهایی مثل شانگهای یا پکن را در شنزن تجربه نخواهید کرد. اما در زمستان آسمان همیشه ابری و گرفته است. اگر می‌خواهید برنامه‌ی سفرتان را نزدیک زمان فستیوال‌های چین بچینید به این نکته دقت کنید که بسیاری از چینی‌ها نیز در این زمان مسافرت می‌کنند و ورودی شهر بسیار می‌تواند شلوغ باشد.

منطقه‌ی نانشان

این ناحیه که در بخش جنوب غربی شنزن واقع شده است بسیاری از مناطق دیدنی شنزن را در خود جای داده است. اگر عاشق خرید و غذا و نوشیدنی هستید و از پارک‌های موضوعی-پارک‌هایی که با موضوعی خاص طراحی و ساخته می‌شوند مثل شخصیت‌های دیزنی یا جاذبه‌های دیدنی جهان- دو سه روز را برای ماندن در نانشان برنامه ریزی کنید.

جاذبه های گردشگری شنزن و مناطق دیدنی آن کدام اند؟

جهان دریا sea world

در حومه‌ی ساکت بندر شکو دنیای اقیانوس را خوهید یافت. این مکان را با آکواریوم اشتباه نگیرید. اینجا پر از رستوران‌های مدل غربی و اروپایی,کافه و کلوپ است.این منطقه در اصل به دست فرانسوی‌ها ساخته شد اما بعد‌ها هتل بزرگتری در این ناحیه ساخته شد و محوطه‌ی بیرونی آن نیز گسترش یافت.هر شب از ساعت 7 تا 8 می‌توانید نمایش فواره ای کوتاهی را در این بخش تماشا کنید که با موسیقی و کشتی  در پس زمینه برنامه‌ی جالبی است. آخر هفته‌ها ساعت 9 شب نیز برنامه‌ی دیگری در این مکان ارائه می‌شود. اگر بودجه تان محدود است و نمی‌توانید در هتل‌های لوکس این ناحیه مثل هتل هیلتون بمانید نیز راه حلی برای شما داریم.هتل کریستال گاردن بسیار مناسب و در نزدیکی بندر شکو و دنیای دریاها قرار گرفته است.

جاذبه های گردشگری شنزن و مناطق دیدنی آن کدام اند؟

 

 Nanhai E-Cool

اگر از جاده‌ی XingHua کمی پیاده روی کنید این مکان را خواهید یافت. کارخانه‌ی قدیمی sanyo در این منطقه بوده که امروزه به 100 شرکت کوچکتر تبدیل شده است. اگر عاشق قهوه هستید این مکان,مکان شماست. تعداد زیادی کافه, قهوه و کیک و اسنک‌های فوقالعاده ای سرو می‌نند. برای ناهار نیز مکان بسیار مناسبی است. چندین رستوران نیز به همراه فروشگاه پوشاک در این جا قرار گرفته است. اگر در تابستان به شنزن سفر کرده اید این خیابان با درخت‌های قطور خود سایه ای را برای فرار از گرمای تابستان فراهم کرده است. اگر جان پیاده روی دارید کمی جلوتر خیابان Haicheng را خواهید یافت که منطقه‌ی  Shuiwanنام دارد و پر از رستوران‌ها ومغازه‌های چینی است و می‌توانید در آنجا اردک سرخ شده بخورید. شب هنگام این منطقه پر از غذاهای خیابانی می‌شود و جانی دیگر به خود می‌گیرد. اگر به دنبال غذایی ارزان هستید این موضوع را به خاطر بسپارید. با مترو  Shuiwan نیز می‌توانید به اینجا بیایید.

جاذبه های گردشگری شنزن و مناطق دیدنی آن کدام اند؟

معبد تین هو Tien Hou

در اصل این مکان در سلسله‌ی سونگ ساخته شد اما بعدها تخریب شد و چندین بار بازسازی شد. اما با استانداردهای ساختمان‌ها در شنزن مکانی قدیمی به شمار می‌آید و سبکی قدیمی دارد. از sea world زیاد دور نیست و می‌توان با مترو و اتوبوس به آنجا رفت. این معبد هنوز هم استفاده می‌شود. با 15 یوان می‌توانید وارد بنا شوید و حتی از برج آن نیز بالا بروید و از بوی عود لذت ببرید. ساختمان بسیار زیبا است اما لبه‌ها و سقف آن نیاز به تعمیر دارد.

جاذبه های گردشگری شنزن و مناطق دیدنی آن کدام اند؟

کوه ناشنان

اگر در ورودی sea world بایستاید و به منظره‌ی روبه رو نگاه کنید تپه‌های سبز رنگ نانشان را خواهید دید. گرچه بالا رفتن اگر ورزشکار نباشید! کمی چالش بر  انگیز است. چرا که تقریبا 700 گام تا بالای تپه فاصله دارید. تقریبا 1 یا یک و نیم ساعت برای بالا رفتن و برگشتن زمان نیاز است. در راه نیز چند میوه فروش می‌بینید که میوه و آب می‌فروشند. در بالای تپه نیز سرویس بهداشتی موجود است اما با خودتان تجهیزات کافی داشته باشید!

جاذبه های گردشگری شنزن و مناطق دیدنی آن کدام اند؟

دریچه‌‌ی جهان window of the world

یک پارک تفریحی یا پارک موضوعی است theme park که در بخش غربی شهر شنزن واقع شده است.در محوطه ای 48 هکتاری 130 جاذبه‌ی مهم جهان را بازسازی کرده‌اند.از برج ایفل گرفته تا هرم ورودی موزه‌ی لوور و طاق نصرت یا حتی گرند کنیون آمریکا! چنان طبیعی بازنمایی شده‌اند که حتی از مدل‌های واقعی نیز جذاب‌تر است.آخر هفته‌ها نیز برنامه آتش بازی و برنامه‌های دیگر برگزار می‌شود.

این پارک از ساعت 9 صبح تا 10:30 شب باز است و برای بازدید از این پارک دستکم 1 تا دو ساعت زمان لازم است.

بلیط ووردی 180 یوان است.اما برای کودکان هزینه‌ی کمتری گرفته می‌شود.

جاذبه‌های گردشگری شنزن و مناطق دیدنی آن
جاذبه‌های گردشگری شنزن و مناطق دیدنی آن

دره‌ی شادمانی happy valley

نزدیک به دریچه‌ی به جهان این پارک موضوعی را نیز خواهید یافت. این پارک به 9 بخش تقسیم شده از جمله شهر کارتونی و شهر معدن طلا و پارک آبی و...صف‌های این پارک خیلی طولانی است اما بخش‌های متنوعی دارد و برای کودکان مفرح و لذت بخش است.

جاذبه های گردشگری شنزن و مناطق دیدنی آن کدام اند؟

 

پارک Splendid China Folk Village

این پارک دو بخش دارد و در یک بخش آن که چین شگفت انگیز نام دارد که بیشتر مکان‌های تاریخی چین را به صورت مینیاتوری بازنمایی کرده است. اما اگر از دریچه جهان بازدید کردید همان کافی است و احساس اوردوز کردن با مدل‌های مینیاتوری را می‌کنید.

بخش دیگر آن که روستای فرهنگی مردم چین نام دارد شاید جالب‌تر باشد. می‌توانید از 26 دهکده‌ی مینیاتوری کوچک و 56اقوام مختلف چین که میراث آن را تشکیل می‌دهند دیدن کنید. نمایشگاه‌های صنایع دستی و مراسم مختلفی بسته به فصل سال و مناسبت‌ها در این پارک برگزار می‌شود.

جاذبه های گردشگری شنزن و مناطق دیدنی آن کدام اند؟

OCT East

مرکزی تفریحی در شنزن است که مناظری بسیار زیبا دارد و در آخر هفته‌ها بسیار شلوغ است.این مرکز سرگرمی نیز نوعی پارک موضوعی است و شبیه دهکده‌های سوییس ساخته شده است و دارای هتل و رستوران و بازی‌های گلف و ...است. شاید باور نکنید اما برخی از گردشگران یک هفته از وقتشان را در این مکان می‌گذرانند.

جاذبه های گردشگری شنزن و مناطق دیدنی آن کدام اند؟

 

بندر شکو shekou

در ناحیه‌ی جنوبی نانشان واقع شده است که آنسوی بندر می‌توان هنگ کنگ را دید.دولت این ناحیه را به منطقه‌ی آزاد تجاری تبدیل کرده است و گردشگران زیادی برای خرید به این منطقه می‌آیند.

جاذبه های گردشگری شنزن و مناطق دیدنی آن کدام اند؟

 

 

۰
نمایش سوال